CEDAW – міжнародний захист прав жінок

Дата: 29.09.2025 11:51
Кількість переглядів: 102

Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) – міжнародний договір, ухвалений Генеральною Асамблеєю ООН у 1979 році. Її часто називають міжнародним «біллем про права» для жінок. Документ набув чинності 3 вересня 1981 року й наразі ратифікований 189 державами.

Конвенція передбачає обов’язок держав-учасниць вживати всіх необхідних заходів для усунення дискримінації щодо жінок у політичній, соціальній, економічній та культурній сферах. Україна приєдналася до CEDAW у 1981 році, взявши на себе міжнародно-правові зобов’язання забезпечувати рівні права та можливості для жінок і чоловіків.

Окремо документ акцентує увагу на становищі жінок, які зазнають  множинної дискримінації – одночасного обмеження прав за кількома ознаками, зокрема статтю та етнічним походженням. 

У цьому контексті гарантування прав осіб, що належать до національних меншин, є невід’ємною складовою державної політики і важливою умовою дотримання принципів рівності й недискримінації.

* за матеріалами Нацсоцслужби України

Фото без опису



« повернутися до розділу «Запобігання та протидія насильству»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь