Центр життєстійкості Гірської громади провів захід з реінтеграції ветеранів
14 березня 2025 року у Центрі життєстійкості Гірської міської територіальної громади, що розташований у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, відбувся важливий захід, присвячений реінтеграції та ресоціалізації ветеранів і ветеранок у цивільну спільноту. Захід був організований спеціально для психологів та методистів професійної (професійно-технічної) освіти.
На зустрічі були присутні провідні фахівці у галузі психології та реабілітації. Зокрема, Світлана Яланська, доктор психологічних наук, професор, декан факультету психології і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка, ознайомила учасників із сучасними освітніми та науковими розробками в галузі психології, які можуть ефективно застосовуватися в процесі психологічної реабілітації ветеранів.
Ніна Атаманчук, кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри кризової психології, наголосила на зростаючій актуальності професій, пов'язаних з психологічною підтримкою, особливо в часи, коли люди стикаються з різноманітними викликами та стресорами. Вона відзначила особливу роль кризового психолога – фахівця, який допомагає людям керувати емоційними та психологічними стресами, що виникають під час кризових ситуацій.
Юліана Линник, керівниця Ветеранського простору Плюс Плюс ++, презентувала роботу простору та поділилася досвідом практичної роботи з ветеранами. А Наталія Златопольська, асистентка кафедри соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації, звернула увагу присутніх на важливість використання актуального зарубіжного та вітчизняного досвіду в реінтеграції ветеранів.
Особливу цінність мав виступ Артема Чернова, інструктора ЗСУ з першої психологічної допомоги та асистента кафедри кризової психології, який поділився напрацюваннями практичного та теоретичного досвіду. Він представив матеріали з монографії «Повернення з війни: соціально-психологічні особливості реадаптації та ресоціалізації ветеранів і ветеранок до умов цивільного життя».
Анатолій Карпенко, соціальний менеджер Центру життєстійкості Гірської міської територіальної громади, ознайомив присутніх із основними напрямами роботи центру з ветеранською спільнотою. А практична психологиня Центру Аліна Мак розкрила ключові питання підтримки діючих військовослужбовців сім'єю.
Організатори висловили подяку Лідії Леваді, методисту Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області, за сприяння у проведенні цього важливого заходу.
Подібні ініціативи є надзвичайно важливими для успішної реінтеграції ветеранів у мирне життя та підтримки їхнього психологічного благополуччя в сучасних умовах.