Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу - це крок до енергетичної незалежності та євроінтеграції

Дата: 11.11.2024 09:35
Кількість переглядів: 35

Уряд України активно розробляє комплекс заходів для реалізації Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на шляху до вступу в ЄС. У рамках НПЕК офіційно розпочав роботу Офіс зеленого переходу – незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки України, покликаний сприяти впровадженню ефективних політик у сфері енергетики та клімату. Міністерство розвитку громад та територій України відіграє ключову роль у діяльності Офісу зеленого переходу, активно впроваджуючи політики й реформи у сфері енергоефективності. Про комплекс заходів, що впроваджує Мінрозвитку розповіла на конференції «Кліматична та енергетична політика України в процесі вступу до ЄС» заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.

«Впровадження Національного плану є важливим кроком на шляху інтеграції України до Європейського Союзу. Комплекс заходів спрямований  на досягнення декарбонізації, підвищення енергоефективності та забезпечення енергетичної безпеки. Міністерство розробляє системний підхід, який стимулює використання  новітніх технологій для зниження енергоспоживання, підтримку впровадження відновлювальних джерел енергії та збільшення інвестицій у зелену економіку», - зазначила Марина Денисюк

Завдяки зусиллям Мінрозвитку вдалося досягти значного узгодження українського законодавства з європейською Директивою про енергоефективність. Зокрема, ухвалено понад 30 підзаконних актів, які зміцнюють правове підґрунтя для забезпечення ефективного енергоспоживання, що було високо оцінено у нещодавньому звіті Єврокомісії.  

«Енергоефективність та енергетична безпека – це не лише про зелений курс та адаптацію до європейських стандартів, але й про забезпечення стійкості країни в умовах війни. Впровадження НПЕК сприятиме не лише економічній стабільності, але й довготривалій безпеці та автономності наших громад. Це включає використання сучасних технологій, утеплення будівель, встановлення когенераційних установок, відновлювальних джерел енергії в теплопостачанні, впровадження інтелектуальних систем обліку та зміну поведінки споживачів», – додала заступниця Міністра.

На полях конференції було підписано Меморандум про посилене співробітництво для впровадження НПЕК. Документ підписали перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко та посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс. Цей комплекс заходів є частиною ширшої програми з енергетичної незалежності України, що дозволить країні прискорити інтеграцію з ЄС, виконуючи міжнародні кліматичні зобов’язання та створюючи фундамент для стійкого економічного розвитку. 

Запуск Офісу зеленого переходу є важливим кроком до сталого майбутнього, де Україна зможе об'єднати зусилля з міжнародними партнерами для спільної боротьби з кліматичними викликами.

В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу - це крок до енергетичної незалежності та євроінтеграції - Новини - Міністерство розвитку громад та територій України

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь