Громадська організація «Зелена альтернатива України» розробила дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройної агресії

Дата: 10.07.2024 14:52

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 2024 р. №584 «Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки сімей з дітьми»

Передбачає: додаткову фінансову допомогу окремим категоріям родин з дітьми, що проживають або проживали на території, яка підлягає примусовій евакуації з 1 травня 2024 року (Харківська та Сумська область).

Категорії:

- малозабезпечена сім’я з дітьми віком до 18 років;

- багатодітна сім’я з дітьми до 18 років;

- у складі сім'ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;

Розмір допомоги 3600 грн у місяць на кожного члена родини. Виплата здійснюється протягом трьох місяців або ж одноразово, у розмірі 10800 на кожну особу.

Виплата грошової допомоги здійснюється без додаткового звернення отримувача, якщо родину евакуювали в рамках примусової евакуації.

У разі самостійної евакуації та/або евакуації за допомогою благодійних, громадських організацій, отримувачі допомоги звертаються із заявою та підтвердними документами до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, в тих містах, де вони проживають.

Таким чином, постановою передбачена додаткова фінансова допомога родинам, що постраждали внаслідок війни.