Рання діагностика новоутворень

Дата: 03.06.2024 09:51

З  початку 2024 року 307 745 пацієнтів та пацієнток безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень.

Це мамографія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія та колоноскопія. Ці дослідження є пріоритетними в Програмі медичних гарантій. Їх вартість оплачує Національна служба здоров’я медичному закладу, який має відповідний договір. Загалом з початку року НСЗУ виплатила понад  231 млн грн закладам за проведені обстеження.

Як зробити обстеження безоплатно?

Щоб пройти безоплатно обстеження, необхідно отримати є електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Лікар має направити пацієнта чи пацієнтку на обстеження при наявності ризиків новоутворень:
- мамографія, колоноскопія – вік від 40 років;
- цистоскопія, езофагогастродуоденоскопія, гістероскопія, бронхоскопія – від  50 років.

В межах пакетів пацієнту безоплатно гарантується:

- консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів;
- аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);
- власне обстеження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія чи езофагогастродуоденоскопія);
- проведення біопсії (за необхідності);
- місцева або загальна анестезія при проведенні гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;
- надання заключення результатів ендоскопічних досліджень;
- надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (в випадку взяття біопсії);
- опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;
- надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Ознайомитися з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 1-3, 5-6, 11).

Пройти дослідження безоплатно можна як в комунальних, так і приватних медичних закладах, які уклали договір з НСЗУ на відповідну послугу.Так, за пакетом “Мамографія” договори уклали 258 медзакладів, за пакетом “Колоноскопія” –  582, за пакетом “Бронхоскопія” –  283, за пакетом “Гістероскопія” – 484, за пакетом “Езофагогастродуоденоскопія” – 701 та за пакетом “Цистоскопія” – 399.

Звертаємо увагу, що пацієнти, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря можуть отримати послугу безоплатно за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Знайти адреси та телефони закладів з договором із НСЗУ можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.  Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги і наберіть необхідну назву пакету у фільтрі “Група послуг”. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор підкаже контакти найближчого закладу.

За матеріалами НСЗУ.