єОздоровлення

Дата: 27.05.2024 10:29

Держава забезпечує можливість відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної підтримки та уваги. Зокрема, у цьому році програма «єОздоровлення» масштабується, а тому змінюються вимоги до оздоровчих закладів.

Відтепер українські діти зможуть оздоровитися на території Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької областей та в м. Києві. Закладам не обов’язково мати вищу категорію, однак вони повинні бути включені до Держреєстру майнових об’єктів оздоровлення і відпочинку, а також мати облаштовані укриття.

Якщо дитина (у тому числі зареєстрована як ВПО і входить до складу сім’ї, що отримує допомогу на проживання) виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, має право скористатися програмою оздоровлення та відпочинку за державні кошти. Послугою можна буде скористатися тільки в тому випадку, якщо дитина НЕ отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбаної за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.

Перевірити право на отримання коштів можна на сайті Державного реєстру майнових об’єктів за посиланням в розділі «е-Оздоровлення».

Бюджетні кошти перераховуються отримувачу (одному з батьків дитини або особі яка його/її замінює) на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного року для дітей віком від шести до 18 років, один раз на рік у грошовій безготівковій формі на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий в АТ «ПриватБанк».

Батьки (особи які їх замінюють) можуть використати кошти протягом трьох місяців з дня зарахування на поточний рахунок бюджетних коштів, а у разі зарахування коштів у жовтні — листопаді не пізніше 25 грудня поточного року.

Для цього:

- самостійно обирають один з дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який приєднався до публічного договору з надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей;

- звертаються до керівника обраного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для отримання згоди та підтвердження можливості надання таким закладом послуг з оздоровлення та відпочинку дітей із зазначенням строку перебування дитини в такому закладі та повної вартості путівки;

- оплачують послуги з оздоровлення дитини шляхом придбання путівки на 21 календарний день;

- оплачують послуги з відпочинку дитини шляхом придбання путівки на 14 календарних днів.

Проїзд дітей до місць відпочинку здійснюється за кошти батьків, або осіб, що їх замінюють.