15 травня – Міжнародний день сім’ї

Дата: 15.05.2024 07:43

Щорічно, 15 травня, відзначається Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році, щоб привернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї як соціальної групи. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Для кожного з нас родина – це найближчі й найдорожчі люди. Водночас це основа народу і майбутнього держави, нашої громади. Саме в родині дитина вперше пізнає, що таке любов і ніжність, душевне тепло і турбота, що таке добро. Саме тут плекаються і розвиваються духовні національні цінності, зберігаються споконвічні традиції, звичаї дідів-прадідів.

На жаль, розпочата росією війна роз'єднала чимало сімей. Більшість людей вимушені були розлучитися з найріднішими, покидаючи свої домівки в пошуках більш безпечних місць проживання, або проводжаючи їх на захист України.

Оберігаймо свої сімейні вогнища, поважаймо та цінуймо найрідніших людей. Нехай наші сім’ї будуть міцними та надійними!