«Актуальні питання захисту прав громадян в умовах воєнного стану в Україні»

Дата: 23.04.2024 16:49

Сьогодні заступник начальника Гірської міської військової адміністрації з економічних питань та розвитку інфраструктури Ірина Бєліцька взяла участь у тренінгу «Актуальні питання захисту прав громадян в умовах воєнного стану в Україні». Він проводився для керівників та заступників керівників районних, міських військових адміністрацій та об’єднаних територіальних громад Донецької та Луганської областей.

Учасники обговорили проблемні питання, що заважають особі отримати компенсацію за зруйноване чи знищене житло, відновлення втрачених правовстановлюючих документів та основні моменти фіксації зруйнованого житла.

Окрему увагу було зосереджено на оновленому порядку призначення грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, стягненні надмірно сплачених сум та відновленні зупиненої виплати ВПО.

Крім того, присутні розглянули проблеми оренди земельних ділянок на території проведення активних бойових дій, визнання права власності, продовження ведення спадкової справи, яка була відкрита іншим нотаріусом до 24.02.2022 року, тощо.

По завершенню учасники пройшли підсумкове тестування.

Захід організовано представництвом Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні сумісно з Представником Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Донецької та Луганської областей.