Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

Дата: 23.04.2024 13:09

Департамент економ. розвитку та зовнішньоеконом. діяльності ЛОДА інформує, що у серпні 2023 року Міністерство економіки України та Державна служба зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, котрий працевлаштував особу з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Метою програми є збільшення кількості інклюзивних робочих місць та сприяння розвитку підприємств, що беруть на роботу осіб з інвалідністю, руйнація стереотипів, пов’язаних із труднощами забезпечення робочого простору при працевлаштуванні фахівця з інвалідністю.

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість осіб з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн – за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи та до 71,0 тис. грн – за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування.

Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів.

У разі позитивного рішення, протягом 5 робочих днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

Компенсуються фактичні витрати за облаштування робочого місця, зокрема за придбання:

спеціалізованих меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення;

транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;

допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;

брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;

підйомних платформ для робочих місць;

допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити тощо.