Без обов'язків не було б прав!

Дата: 10.04.2024 12:07

Це теза не для філософських роздумів про природу свободи та відповідальності. Пропонуємо в продовження посту про права орендаря житла поговорити також про обов’язки орендаря:

Перевірити належний стан житла.

Якщо орендар у момент передання житла в його володіння не переконається в його належному стані, житло вважається таким, що передане в належному стані.

Використовувати житло лише для проживання у ньому, забезпечувати збереження житла та підтримувати його в належному стані.

Своєчасно вносити плату за оренду (найм) житла.

Своєчасно та самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму (оренди).

Попередити орендодавця про розірвання договору найму житла за три місяці або в інші строки встановлені договором.

Не перешкоджати навмисно орендодавцю проводити перевірку житла.

Повідомляти орендодавця про виявлені недоліки житлового приміщення.

Орендар зобов'язаний усунути погіршення житла, які сталися з його вини.

У разі неможливості відновлення житла орендодавець має право вимагати відшкодування завданих йому збитків.

Орендар несе відповідальність перед орендодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом з ним.

Здійснювати поточний ремонт житла, переданого у найм, якщо інше не становлено договором найму житла.

Не провадити перевлаштування та реконструкцію житла без згоди орендодавця.

Договір найму може містити й інші обов'язки орендаря, наприклад, заборону на куріння, утримання домашніх тварин, умови проведення перевірки житла орендодавцем тощо.

Важливо ретельно вивчати договір найму житла перед його підписанням з кількох причин:

1. Захист ваших прав

2. Уникнення непорозумінь

3. Індивідуальний підхід

4. Додаткові гарантії

5. Юридична безпека

Розуміння своїх прав та обов'язків є невід'ємною частиною свідомого суспільства.

В разі необхідності, перед підписанням договору проконсультуйтеся з юристом, який допоможе вам його зрозуміти та внести необхідні зміни. Не соромтеся ставити запитання орендодавцю щодо будь-яких незрозумілих вам пунктів договору. Записуйте всі домовленості з орендодавцем у письмовій формі, щоб уникнути розбіжностей у майбутньому.

За інформацією Міністерства юстиції України