«Артек» може прийняти більше дітей на оздоровлення

Дата: 09.02.2024 12:24

На цьому наголосили учасники спеціальної наради під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, де йшлося про Міжнародний дитячий центр (МДЦ) «Артек».

Протягом 2023 року в ньому оздоровилися:

– 759 дітей-сиріт;

– 1507 дітей, позбавлених батьківського піклування;

– 1719 дітей із малозабезпечених сімей;

– 406 дітей, один із батьків яких загинув (зник безвісти) у районі проведення АТО у Донецькій та Луганській областях;

– 54 дитини батьків-вихователів або прийомних батьків.

Однак «Артек» має умови для того, щоб приймати більшу кількість відвідувачів.

Тому учасники наради обговорили можливість розширення переліку пільгових категорій, які мають право на отримання безоплатної путівки для оздоровлення. Насамперед йдеться про дітей учасників бойових дій, дітей-ВПО та дітей з інвалідністю.

Крім того, Ірина Верещук наголосила на необхідності врахувати тих дітей, які евакуювалися з ТОТ і прифронтових районів.

Також на нараді розглянули можливість співфінансування дитячих путівок з обласних та міських бюджетів.

Відповідальним органам та відомствам доручено вивчити можливість внесення усіх необхідних для цього законодавчих змін.

«Артек» може приймати більше дітей. Давайте зробимо це», – зазначила Віцепрем’єрка.

За інформацією Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України