Емоційне вигорання батьків: як попередити

Дата: 02.04.2024 16:51

Батьківство це не лише про стан радості та піднесення. Це також велика відповідальність, яка потребує значних зусиль та емоційного ресурсу. Природно, що процес виховання та постійний догляд за дітьми здатні викликати у батьків втому, спустошення і психологічну відстороненість.

Найпершими це помічають діти. Дорослий стає дратівливим, ніж зазвичай‌, ігнорує власні потреби, уникає соціальних контактів, менше уваги приділяє хатнім справам та спілкуванню з дитиною через відчуття постійного виснаження. Деякі діти можуть почати відчувати власну провину або навіть більше вередувати.

Однак є і хороша новина – емоційне вигорання у батьків не настає раптово, і чим раніше його помітити, тим легше з ним справитись. Тому у нашому дописі зібрано декілька порад, що допоможуть батькам попередити емоційне виснаження.

За матеріалами Нацсоцслужби України.