Чи можуть зараз іноземні громадяни продовжити строк перебування на території України та які є зміни у цьому питанні?

Дата: 06.03.2024 15:07

Іноземні громадяни можуть продовжити строк перебування на території України. Є і деякі приємні зміни у законодавстві України щодо цього питання.
На сьогодні громадяни іноземних держав можуть звернутись із заявою про продовження строку перебування в Україні до підрозділу Міграційної служби, який уповноважений приймати такі заяви.
Заява подається особисто повнолітнім дієздатним іноземцем або особою без громадянства (ОБГ) чи законним представником повнолітньої недієздатної особи та приймаючою стороною.
Подати заяву потрібно до територіальному підрозділу ДМС не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення встановленого строку перебування на території України.
У разі подання іноземцем або ОБГ заяви із порушенням строків, але до закінчення встановленого строку перебування на території України, до заяви додаються документи, що підтверджують наявність підстав, що унеможливлюють виїзд з території України.
У разі порушення іноземцем або ОБГ встановленого строку перебування на території України, заява про продовження строку перебування на території України приймається після притягнення іноземця або ОБГ та приймаючої сторони до адміністративної відповідальності.
Увага! Зараз немає необхідності у наданні документів на житло, де мешкає іноземний громадянин, що раніше було обов᾽язковим!