Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Дата: 26.03.2024 10:00

Україна передала на розгляд Єврокомісії План для програми фінансової підтримки Ukraine Facility на €50 мільярдів, який передбачає шість реформ у рамках зеленого переходу.

Також План враховує подолання наслідків російської агресії, через яку пошкоджена або зруйнована значна кількість українських промислових об'єктів, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

У пресслужбі розповіли, шо реформи зеленого переходу передбачають:

- протидію промисловому забрудненню;

- курс на кліматичну нейтральність;

- ринок квот на шкідливі викиди;

- протидію незаконній вирубці лісів;

- управління відходами та відхід від ресурсної економіки;

- оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку.

У Міндовкілля пояснили, що ці реформи відповідають Цілям сталого розвитку ООН щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками, а також спрямовані на розвиток України за європейськими стандартами.

“Реалізувавши ці реформи, Україна може стати європейським лідером з декарбонізації”, – наголосили у пресслужбі.

Зазначається, що План передбачає відновлення зруйнованих промислових обʼєктів за найкращими доступними технологіями та закладає фінансування на:

- модернізацію української економіки;

- підвищення її ресурсоємності та конкурентоспроможності.

Це сприятиме досягненню кліматичних цілей України до 2035 року.

Зазначається, що План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо.

“Реформам відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Виконавши їх, Україна зможе отримати близько €16 млрд вже цього року. Одним із найважливіших компонентів програми є зелений перехід та охорона довкілля”, – підкреслили у повідомленні.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це важливий крок для впровадження реформ та фінансової стабільності на шляху України в ЄС.