Зміни у порядку формування фонду житла тимчасового проживання

Дата: 08.03.2024 11:19

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 05 січня 2024 р. №7 «Про внесення змін до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Постановою визначено, що житлове приміщення з фонду не надається, якщо внутрішньо переміщена особа або будь-хто із членів її сім’ї має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, не менше ніж 13,65 кв. метрів на одну особу, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих.

Визначено Пріоритетність надання внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень за кількістю балів відповідної системи.

Пріоритетні критерії:

• 50 балів – сім’ї військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб, які беруть/брали участь у бойових діях або забезпечують/забезпечували здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії;

• 27 балів – ВПО, які через збройну агресію зазнали повторного переміщення; сім’ї з трьома і більше дітьми;

• 26 балів – сім’ї з двома дітьми;

• 25 балів – сім’ї з однією дитиною;

• 23 бали – сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність/одинокі особи, які втратили працездатність;

• 22 бали – сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку/одинокі особи пенсійного віку.

При формуванні списку за балами, беруться до уваги і загальні критерії, з переліком можна ознайомитися у Порядку.

У постанові також закріплений зразок заяви про взяття на облік.

Таким чином, постановою визначені критерії порядку формування списку пріоритетності.

За інформацією Громадської організації «Зелена альтернатива України».