Олександр Кубраков: Відповідаємо на найпоширеніші питання по програмі єВідновлення

Дата: 05.03.2024 10:40

Триває єВідновлення – наймасштабніша програма відбудови житла, яке пошкоджено і знищено внаслідок російської агресії. Нижче відповіді на найпоширеніші питання по програмі за пошкоджене майно.

• Як дізнатись в якому магазині можна витратити кошти?

Кошти з картки єВідновлення можна витратити лише в тих магазинах чи підрядниках, які офіційно долучились до програми. Перелік учасників програми можна знайти на сайті

Зараз вже більше 4,3 тисяч точок в Україні, де ви можете придбати товари та послуги, щоб відновити своє житло.

• Як податись на єВідновлення, якщо у співвласника немає застосунку Дія?

Подати заявку на єВідновлення можна і без Дії на мобільному телефоні. Для цього можна звернутись в ЦНАП чи до нотаріуса. Також ви можете подати заявку на порталі Дія, де також немає потреби в смартфоні.

• Чи всі співвласники пошкодженого майна повинні бути присутніми під час візиту комісії?

Ні. Під час оцінки пошкоджень та заповнення чеклиста представниками комісії місцевої ради обов’язково має бути присутнім той з співвласників, який подавав заяву на отримання виплати, або його законний представник.

• Що буде з грошима на карті єВідновлення, які ви не використали для ремонту?

Термін дії карток єВідновлення по виплатам до 200 тис грн – 12 місяців. Після завершення цього періоду картки автоматично закриваються, а кошти повертаються в бюджет. Для капітальних ремонтів, де виплата більша за 200 тис – 18 місяців.

• Чи можна отримати виплату єВідновлення, якщо у вас було пошкоджено два об’єкти житла?

Так, ви можете отримати грошову допомогу для двох чи більше об’єктів житла. На кожен пошкоджений об’єкт потрібно подавати окремі заяви і відкривати окремі картки єВідновлення. Картки можуть бути в різних банках, які є учасниками програми єВідновлення.