В Україні хочуть посилити контроль за використанням добрив: уряд схвалив законопроєкт

Дата: 05.03.2024 10:35

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт "Про засоби захисту рослин і добривні засоби", який посилить контроль за пестицидами до європейських стандартів.

Документ є частиною євроінтеграційних зобов'язань України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що законопроєкт допоможе впровадити на українському ринку сучасні підходи та механізми контролю за обігом пестицидів та добрив.

Документ встановлює вимоги щодо:

- обов'язкової оцінки та схвалення компонентів препаратів, без яких речовини не будуть допущені на ринок;

- визначення переліків речовин, які заборонено використовувати у складі засобів захисту рослин;

- запровадження європейського маркування та інформування споживачів про властивості та безпеку препаратів;

- ідентифікації та прослідковування препаратів. Тобто кожен препарат буде позначений спеціальним кодом для відстежування місця його виробництва, використання та управління відходами (тарою);

- регулювання обігу добрив – введення процедура оцінки відповідності добривних засобів встановленим стандартам, щоб зменшити ризики для довкілля.

Нагадаємо, у липні 2023 року Кабінет міністрів затвердив Порядок ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів.