Алгоритм ідентифікації пенсіонерів-ВПО шляхом відеоконференцзв'язку

Дата: 04.03.2024 10:58

Пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію в АТ «Ощадбанк», слід пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Це можна зробити навіть за допомогою відеозв’язку.

Подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку можна одним зі зручних способів:

1) через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом заповнення відповідного електронного бланка

або

2) за допомогою засобів телефонного зв’язку через Контакт-центр Пенсійного фонду України, зателефонувавши на один із номерів: 0800 503 753; (044) 281-08-70 або (044) 281 08 71.

Якщо ви обрали перший спосіб, то вам потрібно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/.

У верхній частині екрана оберіть вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натисніть на неї.

У формі, що з’явиться на екрані, заповніть усі поля:

особисті дані;

дані документу, що посвідчує особу;

вкажіть адресу електронної пошти та надайте згоду на отримання повідомлень від Пенсійного фонду на неї;

вкажіть номер телефону;

з випадаючого списку оберіть спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom;

за необхідності, вкажіть вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо),

оберіть вид звернення (на проведення фізичної ідентифікації).

натисніть “Подати заяву“.

Отримавши від вас таку заяву, орган Пенсійного фонду України реєструє її, визначає дату та час проведення відеоконференції й інформує вас про них.

Сеанс відеоідентифікації проводиться у визначені дату та час в додатку, обраному вами, із застосуванням відеофіксації.

Після сеансу відеоконференції орган Пенсійного фонду України аналізує його результати та протягом 10 днів виносить рішення про встановлення/невстановлення особи.

Потім надсилає вам повідомлення про результат проведення фізичної ідентифікації шляхом відеоконференцзв’язку та проставляє у вашій заявці на відеоконференцзв’язок статус “виконано”.

Повторно зареєструвати заявку на проведення фізичної ідентифікації за допомогою відеоконференцзв’язку можна лише після переведення попередньої заявки в статус “виконано”.

У разі прийняття рішення про поновлення виплати пенсії нарахування буде проведено у найближчому виплатному періоді.