Центральна виборча комісія України заявила про нелегітимність організації підготовки та проведення виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України

Дата: 28.02.2024 08:55

На початку грудня 2023 року центральною виборчою комісією РФ ухвалено постанову, згідно з якою вибори президента РФ 15 – 17 березня 2024 року мають відбутися і на тимчасово окупованих частинах території України.

У своїй постанові ЦВК наголошує, що будь-які спроби щодо проведення на території України органами влади РФ та їх посадовими особами псевдовиборів є нелегітимними, а їх результати у разі врахування голосів “виборців” на тимчасово окупованих територіях України дадуть підстави для невизнання обраного в такий спосіб президента, зокрема, його правосуб’єктності в міжнародних зносинах.

Комісія також звернулась до іноземних держав та їх органів адміністрування виборів, а також міжнародних організацій із закликом засудити рішення та дії Російської Федерації та її окупаційних адміністрацій щодо організації та проведення на тимчасово окупованих частинах території України так званих виборів президента РФ 15 – 17 березня 2024 року.

Постанова ЦВК: http://surl.li/qxyyp

Повний текст заяви: http://surl.li/qxyxv