В Україні строк оформлення невитребуваних паїв планують продовжити до кінця війни

Дата: 13.02.2024 15:52

В Україні строк на оформлення невитребуваних паїв планують продовжити до закінчення воєнного стану та ще на два додаткових роки. Про це повідомляє Delo.ua, посилаючись на міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського.

Зазначена відстрочка викликана обмеженнями в роботі Державного земельного кадастру, які введені на час військового стану. Вони створюють додаткові складнощі для оформлення паїв.

Аграрний міністр зазначив, що у Верховній Раді вже обговорюють відповідний перенос строків. Микола Сольський виступає проти відстрочки, але він визнав, що її прихильники мають вагомі аргументи і їх треба враховувати.

Міністр допустив, що темою невитребуваних паїв скористаються політичні сили, щоб проcувати ідею про те, що у громадян нібито можуть забрати земельні паї.

Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Тим, у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на витяг з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності», – зазначив заступник міністра агрополітики Денис Башлик.