В Україні запустили Фонд гарантування кредитів для аграріїв

Дата: 13.02.2024 15:39

В Україні почав працювати Фонд часткового гарантування кредитів в аграрному секторі для підтримки малих, дрібних, а також середніх фермерів. Про це повідомив нардеп Дмитро Соломчук.

За словами народного депутата, Фонд створений, щоб підтримати аграріїв, які обробляють земельні ділянки, що не перевищують 500 га. Для отримання доступу до наданих фондом гарантій, фермери мають приєднатися до Державного аграрного реєстру, пройшовши там реєстрацію.

Також Дмитро Соломчук повідомляв, що за час дії державної програми єРобота аграріям України видали 40% грантів. Програма єРобота дозволяє отримати підтримку для розвитку підприємств, або відкриття нових. Дмитро Соломчук підкреслив, що фермерам видали 482 гранти. Загальна сума виданих аграріям України грантів сягає 2,5 млрд грн.

Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів, які обробляють до 500 гектарів земель, і гарантуватиме покриття до 50% зобов’язань по кредиту. Позичальники зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн», – зазначив Дмитро Соломчук.