Податківці розповіли, як платити за окуповану земельну ділянку

Дата: 09.02.2024 10:56

Земельний податок не нараховується, якщо ділянки розташовані на окупованих територіях чи в зоні бойових дій. Про це повідомили у Головному управлінні Державної податкової служби у Київській області.

За період з 1 січня до 31 грудня 2022 року не сплачується плата за землю за паї, що розташовані на відповідних територіях.

Мова йде про землю, що перебуває у власності або користуванні, зокрема на умовах оренди, фізичних осіб. За період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року платити не треба за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, зокрема на умовах оренди, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

З 1 січня 2023 року платити не треба за ділянки, які включені до Переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації.

Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», — підкреслили у відомстві.