Міндовкілля оприлюднило проєкт кліматичної стратегії України до 2035 року

Дата: 06.02.2024 19:02

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило проєкт Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року та оголосило про його обговорення.

Стратегія допоможе сформувати та реалізувати державну політику у сфері зміни клімату, зокрема під час повоєнної відбудови, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Зазначається, що Кліматична стратегія базуватиметься на провідних технологіях і враховуватиме національні інтереси, а також:

- визначає основні стратегічні цілі системного підходу до проблеми зміни клімату;

- забезпечує формування цілісної та послідовної державної політики низьковуглецевого розвитку;

- допоможе Україні виконати євроінтеграційні зобовʼязання та адаптувати законодавство до норм ЄС.

"Стратегія – один з основних елементів у формуванні цілісної і послідовної державної політики у сфері зміни клімату. Її положення спрямовані на забезпечення ефективного переходу до низьковуглецевого розвитку, при цьому гарантується економічна, енергетична та екологічна безпека країни", – сказала замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Киреєва Вікторія.

Реалізовуватися Стратегія буде в чотири етапи: перший триватиме протягом 2024–2026 років, другий – 2027–2029 роки, третій – 2030–2032 роки, четвертий – 2033–2035 роки.

Оцінка досягнення цілей документа здійснюватиметься за результатами виконання трирічних операційних планів і на їх основі формуватимуться пропозиції з подальшої реалізації державної політики у сфері зміни клімату.

Очікується, що Стратегія також допоможе:

- удосконалити нормативно-правову базу у сфері зміни клімату;

- дотримуватися усіх міжнародних екологічних зобов’язань;

- скоротити антропогенні викиди та збільшити поглинання парникових газів;

- збільшити частку зеленої енергії в енергоміксі;

- скоротити первинне та кінцеве споживання енергії;

- досягти кліматично-сталого виробництва, постачання та розподілу продовольства, а також збільшення сталого та відновлювального виробництва;

- посилити систему охорони здоров’я в реаліях кліматичних змін, зокрема щоб знизити захворюваність та смертність;

- зменшити вплив зміни клімату на екосистеми.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 26 лютого на поштову адресу Міндовкілля: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, 03035 та електронну адресу: info@mepr.gov.ua .

Ознайомитися з проєктом можна за посиланням: https://bit.ly/3UvylK9