На розмінованих землях України вже можна виростити 1 млн т зерна – міністр економіки

Дата: 16.01.2024 17:31

В Україні за 2023 рік вдалося розмінувати площу сільськогосподарських земель, на яких можна виростити 1 млн т зерна. Про це заявила перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, за рік в обіг повернули 18 тис. кв км земель. Всього площа у 174 тис. кв. км визнана потенційно замінованою. До сільськогосподарських земель, які постраждали від мінування, відносять 208 тис. га.

Юлія Свириденко додала, що зараз перевірки на наявність вибухонебезпечних предметів потребує територія у 156 тис. кв км. Вона зазначила, що завдяки допомозі партнерів з розмінуванням, можна досягти відновлення світової економіки, а також посилення продовольчої безпеки на планеті. Міністр підкреслила, що проблема мінування і блокади портів стала причиною дефіциту продовольства в світі.