Експерти розповіли, чи зможе бізнес скупити землю в Україні після підвищення ліміту до 10 тис га

Дата: 12.01.2024 15:55

За словами експертів, незважаючи на підвищення ліміту володіння землі до 10 тис в Україні, бізнес не зможе викупити усю землю з двох основних причин. Про це повідомляє Економічна правда.

Першою причиною є те, що ділянки в Україні в середньому мають площу до 10 га, тому для придбання великих площ землі знадобиться певний час, а через включення в процес фізичних осіб, цей процес тане ще більш тривалим і ризиковим.

Другою і найголовнішою причиною неможливості скупки української землі бізнесменами, експерти вважають гроші. Через війну великі гравці земельного ринку понесли значні збитки і втратили частину земельного банку.

Зараз придбання 10 тис га землі коштуватиме агрохолдингу 360 млн грн. За словами експертів, в Україні майже відсутні компанії, які мають такі кошти і можуть вкласти їх у купівлю землі. Аналітики додають, що не всі агрохолдинги юридично зможуть придбати землю.

Земельний кодекс забороняє набувати у власність землю компаніям, серед бенефіціарів яких є іноземці. Це відрізає частину провідних гравців агроринку, які мають іноземних інвесторів. Також ринок, імовірно, не побачить публічні українські компанії, які мають серед акціонерів іноземних інвесторів.