Дата: 20.12.2023 16:53

Спеціалісти відділу освіти, культури, молоді та спорту Гірської міської військової адміністрації взяли участь у інформаційному онлайн заході «Діяльність ОМС на виконання норм Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Організатори роз’яснювали правові засади засудження російської імперської політики в Україні та порядок ліквідації її символіки на рівні громад. Присутні ознайомились з вимогами та термінами виконання норм Закону. Спікери зазначили, що демонтаж пам’ятників на тимчасово окупованих територіях необхідно проводити відповідно до норм Закону після деокупації територій населених пунктів. Робота щодо перейменування об’єктів топонімікі повинна бути завершена до 27 січня 2024 року за всіма населеними пунктам, включаючи і окуповані території.

По завершенню учасники отримали відповіді на нагальні питання щодо особливостей перейменування об'єктів топоніміки та демонтаж пам'ятників, що містять заборонену символіку.

Захід організовано Програмою «U-LEAD з Європою» – програмою співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією, що впроваджується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.