Українці викидають на звалища 99% використаних батарейок

Дата: 18.12.2023 10:58

Українців закликали не викидати у загальний контейнер відпрацьовані батарейки та акумулятори, адже лише 1% всіх проданих батарейок потрапляють на переробку, решта – на звалища.

На переробку також потрібно здавати і акумулятори зі смартфонів, планшетів та ноутбуків.

Зазначається, що під дією опадів та сонячного світла корпус батарейки може розпастися, а токсичні хімічні речовини (цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть та інші) – просочитися в навколишнє середовище. Так одна пальчикова батарейка формату AA може забруднити від 15 до 20 м2 ґрунту.

Окрім того, токсичні сполуки можуть накопичуватися в дикій природі і навіть в організмі людини, що спричиняє його руйнування.

“Викинути батарейку в загальний сміттєвий бак означає завдати шкоди не лише собі та оточуючим, але й декільком наступним поколінням! Спалювати акумулятори також заборонено, оскільки ті ж таки небезпечні хімічні речовини в процесі горіння потрапляють в атмосферу”.

Наразі в країні працюють 1287 таких пунктів збирання, зокрема в магазинах "Сільпо", "Епіцентр", Novus, Jysk, Comfy, Leroy Merlin, а також на заправних станціях KLO та WOG.

Усі пункти збирання можна знайти на мапі за посиланням https://batareiky.ua/ .

“Бережіть навколишнє природне середовище та здоров'я. Збирайте та здавайте елементи живлення в спеціальні пункти прийому”.

За перше півріччя 2023 року здали на переробку організації "Батарейки, здавайтеся" 60 тонн батарейок.