Послуга «підтриманого проживання»

Дата: 16.11.2023 08:52

«Відсутність соціалізації» – саме такими словами можна описати випускників інтернатних закладів, особливо тих, хто має інвалідність. Адже коли такій дитині виповнюється 18 років – вона переходить до геронтологічного або психоневрологічного інтернату, де фактично стає ізольованою від суспільства.

Сьогодні розповідаємо про послугу підтриманого проживання, яка допомагає випускникам інтернатів адаптуватися до життя в громаді. Відтак, такі особи мають змогу проживати у центрах, квартирах чи будинках, виконуючи щоденні обов'язки, такі як закупівля продуктів, приготування їжі, спілкування з оточуючими, розвиток навичок та здійснення працевлаштування, отримуючи при цьому супровід асистентів у всіх необхідних питаннях.

Крім того, цю послугу можуть отримати інші категорії населення, зокрема люди літнього віку, а в умовах воєнного стану вона може надаватися екстрено (кризово), якщо існує загроза життю чи здоров’ю особи.

Для оформлення послуги підтриманого проживання необхідно звернутися до фахівців Департаментів соціальної політики облдержадміністрацій.

Перелік контактів можна знайти тут: https://www.msp.gov.ua/news/8506.html

За інформацією Національної соціальної сервісної служби України