Вперше за останні 20 років та в умовах війни – провели у Києві зустріч європейських міністрів захисту довкілля

Дата: 23.10.2023 09:08

На полях Міжнародної конференції «United for Justice. United for Nature» Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець з колегами та Єврокомісаром з навколишнього середовища, океанів та рибальства Virginijus Sinkevičius обговорили план дій за Пунктом 8 Володимира Зеленського.

За круглим столом – Міністри довкілля Німеччини Штеффі Лемке, Болгарії Julian Popov, Литви Simonas Gentvilas, Фінляндії Ismo Tiainen, Молдови Iordanca Iordanov, Румунії Mircea Fechet та представник Чеського Уряду Їржі Легейчек. Країни, які є нашими потужними партнерами.

Домовилися об’єднати зусилля, не чекаючи закінчення бойових дій. У фокусі уваги:

• пункт 8 Формули миру про припинення екоциду та виплата росією компенсації за зруйноване довкілля;
  • російський теракт на Каховській ГЕС;
  • безпека Чорноморського регіону;
  • принцип Build Back Better у відбудові України;
  • визнання екоциду міжнародним злочином;
  • членство України в ЄС.

Руслан Стрілець: «Наші партнери чітко усвідомлюють масштаб цієї війни. Наслідки вторгнення для однієї країни завеликі, світ має протидіяти їм разом».

Дякуємо нашим європейським друзям за підтримку і присутність сьогодні тут разом з нами. Працюємо далі.