Запрошуємо взяти участь у обговоренні з перейменування вулиць та провулків

Дата: 23.09.2023 10:41

Запрошуємо мешканців Гірської громади до 28 вересня 2023 року взяти участь у обговоренні з перейменування вулиць та провулків населених пунктів Гірської міської територіальної громади, назви яких потрібно привести до стандартів державної української мови.

Обрати варіант перейменування або запропонувати свій можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/17oAsQQjPjAGkAYjH2GLnSQq1sYwa6sYLzfWviz6QntE/viewform?edit_requested=true

Нагадаємо, що з 27 липня 2023 року набуває чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» від 21 березня 2023 року №3005-ІХ (далі – Закон).

Відповідно до абзацу першого пункту 6 статті 8 Закону, військовим адміністраціям населених пунктів, незважаючи на тимчасову окупацію територій, у строк до 24 січня 2024 року потрібно прийняти відповідні рішення про перейменування топонімів у межах населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам української мови та назви яких, згідно Закону, містять символіку російської імперської політики.