Стан в енергосистемі України

Дата: 05.09.2023 12:13

Вчора, 4 вересня, вечірній максимум споживання був на 6% нижчим, ніж у понеділок 28 серпня;

сьогодні, 5 вересня, в енергосистемі наявні: імпорт, загальним обсягом 2246 МВт·год, та експорт, загальним обсягом 400 МВт·год;

через негоду знеструмлено 5 населених пунктів, через бойові дії та з інших причин без світла залишається 434 населених пункти.

СПОЖИВАННЯ

Вчора, 4 вересня, вечірній максимум споживання був на 6% нижчим за показник минулого понеділка 28 серпня. Одночасно з цим, споживання на початку цього тижня було на 3% більшим, ніж у попередній робочий день – п’ятницю, 1 вересня. Враховуючи те, що середньодобова температура 4 вересня була на 1,6˚С нижче, ніж 1 вересня, збільшення споживання пов’язано переважно з початком робочого тижня.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Сьогодні в енергосистемі є імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 2246 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 516 МВт.

Водночас сьогодні з 11:00 до 13:00 здійснюється експорт електроенергії до Словаччини загальним обсягом 400 МВт·год.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через негоду знеструмлено 5 населених пунктів в Донецькій області. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 434 населених пункти. Внаслідок артилерійських обстрілів росіянами прифронтових територій є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Дніпропетровщині, Запоріжжі, Харківщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Триває масштабна ремонтна кампанія на об'єктах генерації. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання у вечірні години.