Звернення начальника Гірської міської військової адміністрації з нагоди Дня пам’яті захисників Луганського аеропорту

Дата: 31.08.2023 06:45

Сьогодні, 31 серпня, День пам’яті захисників Луганського аеропорту. Рівно 9 років тому завершилася його оборона.  Українські десантники тримали летовище впродовж 146 днів: з початку квітня до 01 вересня 2014 року.

Майже з самого початку аеропорт був гарячою точкою: угруповання російських військ нарощувалося постійно. Щодня навколо нього зростала кількість артилерійських підрозділів регулярних військ окупанта. На момент виходу з летовища щільність вогню була така, що на кожен квадратний метр потрапляло по снаряду. Було важко пройти територією, бо повсюди були залишки від снарядів, воронки. 31 серпня 2014 року адміністративна зона була зруйнована. Залишились підвали та руїни.

У ніч з 31 серпня на 01 вересня наші війська виходили з руїн у суцільному вогні. 17 кілометрів пройшли пішки, бо вся техніка була знищена…

Давайте схилимо голови перед кожним, хто загинув за Батьківщину, та вшануємо їхню пам'ять хвилиною мовчання. Вічна слава Героям!

З повагою начальник Гірської міської військової адміністрації Олексій БАБЧЕНКО