30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Дата: 30.08.2023 07:43

Сьогодні, ми відзначаємо Міжнародний день жертв насильницького зникнення.
Варто підкреслити, що 17 червня 2015 року Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень і зобов’язана дотримуватися її положень.

В України правовий статус осіб, зниклих безвісти, визначається Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», який також забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів.
З метою забезпечення координації діяльності державних органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти, у тому числі розшук осіб, зниклих безвісти зв’язку з війною росії проти України, яка триває більше 8 років або у зв’язку з надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру або іншими подіями, що можуть спричинити масову загибель людей при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України працює Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, на якого покладено повноваження щодо координації розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вирішення інших пов’язаних з цим питань.
Уповноважений координує кол-центр з розшуку зниклих безвісти військовослужбовців і цивільних осіб. Він співпрацює з Національним Інформаційним Бюро при Мінреінтеграції, у питаннях інформації щодо зниклих безвісти.
Алгоритм дій щоб повідомити про зниклу людину:
зателефонуте на “гарячу лінію” кол-центру 0 800 339 247 з понеділка по п’ятницю з 9:00-18:00.
У суботу і неділю кол-центр працює у віддаленому режимі.
Інформація приймається у вигляді повідомлень на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм.
Для зв’язку з працівниками кол-центру можна скористатися електронною адресою: war2022people@gmail.com