Гірська міська військова адміністрація підписала Декларацію Солідарності між громадами, які постраждали від вторгнення рф

Дата: 24.08.2023 08:28

23 серпня очільник Гірської міської територіальної громади Олексій Бабченко взяв участь у платформі «Mariupol Reborn», в ході якої було підписано Декларацію солідарності між громадами, постраждалими від російського вторгнення.

Загалом до ініціативи відродження приєдналися сім українських міст, що постраждали від російського вторгнення: Гірське, Сєвєродонецьк, Мелітополь, Буча, Енергодар та Нова Каховка. Вони ж і підписали Декларацію Солідарності. «Ми готові співпрацювати та ділитися досвідом на шляху якісної відбудови України та подолання наслідків окупації», – зазначив Олексій Бабченко на церемонії підписання та побажав учасників натхнення, легкого подолання всіх складнощів, розширення кола партнерів та якнайшвидшого повернення додому.

Підписання Декларації відбувалося під час презентації Маріупольська міська рада проєкту «Mariupol Reborn». Це великий проєкт з відродження Маріуполя, який має на меті акумулювати всі бачення та концепції майбутнього відновлення міста після деокупації.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що у рамках проєкту, вітчизняні та іноземні фахівці детально пропрацювали план відродження міста поетапно – як місто буде виглядати через пів року, рік та 10 років після деокупації.

Планується, що напрацювання маріупольської громади з майбутнього повоєнного відновлення, можуть бути використані іншими містами, які зазнали окупації та руйнувань. Бо вже зараз Маріуполь має чіткий, злагоджений поетапний механізм відбудови зруйнованої інфраструктури, економічного зростання та майбутнього інвестування після деокупації міста.

Учасники Декларації спільними зусиллями будуть напрацьовувати дорожню карту відновлення міст після деокупації.

Hirska City Military Administration has signed a Declaration of Solidarity among communities affected by the Russian invasion. On August 23, the Head of the Hirska City Territorial Community, Oleksiy Babchenko, participated in the "Mariupol Reborn" platform, during which the Declaration of Solidarity was signed among communities that have suffered from the Russian invasion.

In total, seven Ukrainian cities that have been affected by the Russian invasion joined the revival initiative: Hirske, Severodonetsk, Melitopol, Bucha, Energodar, and Nova Kakhovka. They collectively signed the Declaration of Solidarity. "We are ready to cooperate and share experiences on the path of quality reconstruction of Ukraine and overcoming the consequences of occupation," noted Oleksiy Babchenko during the signing ceremony, and wished participants inspiration, an easy overcoming of all challenges, an expansion of partners, and a swift return home.

The signing of the Declaration took place during the presentation of the Mariupol City Council's "Mariupol Reborn" project. This is a major project aimed at the revival of Mariupol, which seeks to gather all visions and concepts for the city's future restoration after de-occupation.

Mayor Vadim Boychenko of Mariupol mentioned that within the project, both domestic and foreign experts have worked out a detailed plan for the city's revival step by step – how the city will look six months, one year, and ten years after de-occupation.

It is planned that the insights gained from the post-war reconstruction efforts in Mariupol could be used by other cities that have experienced occupation and destruction. Already, Mariupol has a clear, well-coordinated step-by-step mechanism for rebuilding the devastated infrastructure, achieving economic growth, and future investment after the de-occupation of the city.

The participants of the Declaration will collectively develop a roadmap for the restoration of cities after de-occupation through joint efforts.