Відбувся вебінар для держслужбовців на тему доступу до публічної інформації в умовах війни

Дата: 09.08.2023 17:47

Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Центром демократії та верховенства права провели дводенний онлайн-тренінг для представників органів державної влади «Доступ до публічної інформаціїв умовах війни: 2023». До участі долучилися працівники відділу правового забезпечення та кадрової роботи Гірської міської військової адміністрації.

Спікери заходу зауважили, що відкритість та доступ до інформації – це тема, яка завжди потребує балансу, як в мирний час, так і тим більше у воєнний. Для МКІП одним із ключових стратегічних документів є Стратегія інформаційної безпеки, яка включає 7 стратегічних цілей. Для демократичної держави інформаційна безпека – це не лише протидія дезінформації чи обмеження поширення таємниць, це також відкритість органів влади, це також захист прав журналістів. І ця окрема стратегічна ціль також присутня в Стратегії.

Під час заходу тренери та експерти розповіли, зокрема, про роботу із запитами під час війни та оприлюднення інформації на офіційних вебсайтах, обмеження доступу до публічної інформації під час війни та особливості публічної інформації у формі відкритих даних.

По завершенні присутні отримали відповіді на запитання, які виникали під час тренінгу.