Стан в енергосистемі України

Дата: 04.08.2023 11:49

Пік споживання у четвер, 3 серпня, порівняно з середою зріс на суттєві 4%;

спека у найближчі дні посилиться, тому дуже важливо економно використовувати електроенергію;

через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 400 населені пункти.

Вчора, у четвер, пік споживання був на 4% більшим, ніж у середу і зафіксований о 21:30. Для енергосистеми це потужність кількох теплових енергоблоків, які мають додатково включатися. Це найважчі для енергосистеми години, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена.

СПОЖИВАННЯ

Споживання зростало упродовж всього тижня разом з підвищенням температури повітря. Найвищим за 4 робочі дні воно було вчора, у четвер.

Спека у найближчі дні посилиться. Тому дуже важливо економно використовувати електроенергію. Це дозволить зменшити навантаження на енергосистему та дати час енергоблокам завершити необхідні ремонти.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ

Ощадливо споживайте електроенергію:

охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;

вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;

переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;

вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Наразі кількість електростанцій в роботі обмежена. Адже тривають масштабні ремонти на багатьох теплових електростанціях, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 3:00 до 11:00 та у вечірні години максимального споживання 15:00 до 23:00 потужністю до 344 МВт, а також з Молдови з 8:00 до 11:00 та 18:00 до 24:00 до 10 МВт.

Експорт відсутній.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 400 населених пунктів. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Харківщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.