Компенсація та допомога на оздоровлення постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Дата: 03.08.2023 21:49

ОДНОРАЗОВА КОМПЕНСАЦІЯ ТА ДОПОМОГА НА ОДЗОРОВЛЕННЯ ОСОБАМ/ДІТЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК ДІЇ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами, визначеними пунктом 1 частини першої статті 1 Закону України "Про протимінну діяльність в Україні", державою гарантовано надається одноразова компенсація та щорічна допомога на оздоровлення.

КОМУ НАДАЄТЬСЯ КОМПЕНСАЦІЯ ТА ЩОРІЧНА ДОПОМОГА НА ОЗДОРОВЛЕННЯ ?

Постраждалій особі/дитині або її законному представнику за умови , що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами.

У ЯКОМУ РОЗМІРІ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ КОМПЕНСАЦІЯ ?

Дітям з інвалідністю підгрупи А до 18 років та особам з інвалідністю I групи - у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (у 2023 році - 10465,00 грн);

Дітям з інвалідністю до 18 років та особам з інвалідністю II групи - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (у 2023 році - 8372,00 грн);

Особам з інвалідністю III групи - у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (у 2023 році розмір - 6279,00 грн).

У ЯКОМУ РОЗМІРІ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ЩОРІЧНА ДОПОМОГА НА ОЗДОРОВЛЕННЯ?

Дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю I або II групи у розмірі 40% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (у 2023 році - 837,00 грн);

Особам з інвалідністю III групи – 35% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (у 2023 році - 733,00 грн).

Щорічна допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку/путівку на оздоровлення/будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки/компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів.

ЯК ОТРИМАТИ ОДНОРАЗОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ТА ЩОРІЧНУ ДОПОМОГУ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ ?

Звернутися до:

ентру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання;

ідділу соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання;

аписати заяву на отримання одноразової компенсації та заяву на отримання щорічної допомоги на оздоровлення.

До заяв додати такі документи:

опію паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;

опію свідоцтва про народження дитини (для дітей віком до 14 років);

опію ідентифікаційного номера платника податків;

опію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії “дитина з інвалідністю” (дітям віком до 18 років).

Рішення про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми)/про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування/рішення про влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.