Право постійного користування держземлями перетворено на механізм оренди

Дата: 03.08.2023 17:38

Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні та в цілому  законопроєкт №7588 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб'єктами державного сектору економіки». Законопроєктом пропонується наступне:

• підвищити ефективність використання земель сільськогосподарського призначення суб’єктами державного сектору економіки через створення організаційно-правового механізму для удосконалення їх організаційно-правової форми та заміни титулу права постійного користування земельними ділянками на оренду земель;
  • удосконалити порядок переоформлення права постійного користування земельними ділянками;
  • запровадити конкурентний порядок передачі в суборенду земельних ділянок державної власності;
  • збільшити надходження від плати за землю до місцевих бюджетів.

Документом також передбачається розширення переліку державних сільгоспземель, які здаватимуться в оренду через Прозорро.Продажі

Документом передбачається, що державні та комунальні підприємства, установи, організації, які мають від 100 га сільгоспземлі у постійному користуванні (у тому числі ділянки у віданні НАН та НААН), будуть перетворені на акціонерні товариства з державною часткою 100%.

Крім того, запроваджується можливість здачі земель в суборенду через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі. Відповідно до ухвалених змін, Кабінет міністрів зможе також вилучати сільгоспземлі для передачі іншим державним підприємствам.