Стан в енергосистемі України

Дата: 28.07.2023 12:22

Вчора, 27 липня, «Укренерго» брало аварійну допомогу від енергосистеми Румунії в обсязі 1200 МВт·год

«Укренерго» повернуло у роботу дві магістральні лінії на сході країни

через негоду є відключення споживачів 420 населених пунктів у 10 областях України

Вчора, 27 липня, пік споживання був таким же, як у середу, 26 липня, і припадав також на 15:00.

Але через хмарну погоду сонячні електростанції виробляли менше електроенергії у денні години, коли споживання було найвищим. Також у ці години був відсутній імпорт електроенергії. Для компенсації зниження виробництва сонячними електростанціями були задіяні всі доступні потужності. Тому «Укренерго» брало аварійну допомогу у Румунії з 13:00 до 16:00 потужністю 400 МВт щогодини для забезпечення споживання.

Але аварійна допомога – це останній інструмент подолання дефіциту потужності в енергосистемі, і вартість такої електроенергії висока.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ

Ощадливо споживайте електроенергію:

охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;

вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;

переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;

вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Продовжуються ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на деяких атомних енергоблоках. Вони мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Тому в енергосистемі дуже обмежені можливості для покриття високого споживання.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 8:00 до 11:00 до 149 МВт та у вечірні години максимального споживання 17:00 до 23:00 потужністю до 349 МВт, а також з Молдови з 9:00 до 11:00 до 15 МВт та з 18:00 до 20:00 до 6 МВт.

Експорт відсутній.

РЕМОНТИ

«Укренерго» провело ремонт та повернуло у роботу дві магістральні лінії на сході країни, які кілька днів назад пошкодили російські обстріли. Це підвищило надійність видачі потужності електростанцій регіону та живлення споживачів.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через негоду відключались споживачі у 420 населених пунктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Одеській, Сумській, Полтавській, Чернігівській та Харківській областях. В окремих районах ще триває відновлення.

Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 399 населених пунктів. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації.