Уряд затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

Дата: 20.07.2023 13:04

Кабінет Міністрів України 2 червня затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Метою Державної програми є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Програмою передбачено пріоритетне виконання таких завдань:

• удосконалення нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми;
  • покращення міжвідомчої взаємодії та співпраці;
  • посилення діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми;
  • покращення доступності та якості надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
  • підвищення рівня обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми;
  • здійснення моніторингу діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Ухвалене рішення на сьогодні набуває ще більшої актуальності на тлі повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. В умовах війни ризики опинитись в ситуації торгівлі людьми як на тимчасово окупованих територіях, так і за кордоном, значно зросли.

Крім того, Програма стосується сфер, які регулюються зобов’язаннями України, передбаченими іншими міжнародними документами щодо захисту прав людини, а також зобов’язаннями у сфері європейської інтеграції, визначеними у тому числі розділом ІІІ «Юстиція, свобода, безпека» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Довідково

В Україні працює Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером 1547, +38(044) 284-19-43 – для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).