Стан в енергосистемі України

Дата: 17.07.2023 11:46

Стан енергосистеми України - 17 липня:

споживання зростає з початком робочого тижня і через спеку;

в Україну пішов імпорт електроенергії з Польщі;

через негоду і бойові дії знеструмленим залишається 401 населений пункт.

ДОКЛАДНІШЕ:

У неділю, 16 липня, відбувся імпорт електроенергії з Польщі в Україну міждержавною лінією електропередачі, яку «Укренерго» успішно модернізувало і включило у травні 2023 року. Енергосистема отримала додаткові 800 МВ потужності з 20:00 до 23:00, саме у період найвищого споживання. Крім цього, упродовж дня тривав імпорт зі Словаччини та Молдови максимальною потужністю до 350 переважно у денні та вечірні години.

На сьогодні імпорт передбачено зі Словаччини з 17:00 до 23:00 до 340 МВт, а також з Молдови – до 3 МВт.

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

У вихідні дні споживання традиційно було нижчим, ніж у робочі дні. Водночас вже сьогодні, у понеділок, через спеку споживання очікується високим, що суттєво збільшить навантаження на енергосистему.

Тому споживачам слід ощадливо використовувати електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 23:00:

охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;

вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;

переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;

вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

На сьогодні "Укренерго" не прогнозує обмежень електропостачання, але ощадливого споживання просимо дотримуватись.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

В енергосистемі працюють всі види електростанцій. У неділю, 16 липня, з планового ремонту вийшов один з атомних енергоблоків, який наразі продовжує набирати свою потужність. Однак атомні блоки працюють рівномірно упродовж всієї доби. На вечір, коли споживання зростає, необхідні додаткові маневрові потужності для покриття споживання – це теплові та гідроелектростанції, обсяг яких обмежений. Нагадаємо, внаслідок російських масованих атак на енергосистему пошкоджень зазнали всі теплові та частина гідроелектростанцій, а також мережі "Укренерго". Продовжуються активні відновлювальні роботи, де це можливо. Тривають планові ремонти на енергоблоках атомних електростанцій. Тому в енергосистемі обмежена кількість блоків, які можуть виробляти електроенергію, особливо для покриття вечірнього максимуму споживання.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через бойові дії залишаються знеструмленими 397 населених пунктів у прифронтових та прикордонних областях. Внаслідок обстрілів є пошкодження у мережах на Донеччині, Харківщині та Запоріжжі. Відновлення відбувається з дозволу військових.

Через негоду були знеструмлення у 4-х населених пунктах в Чернівецький області.