Як допомогти собі, коли стресуєш?

Дата: 11.07.2023 08:48

Однією з найдієвіших вправ для того, щоб упоратися з напругою в тілі, яку спричиняє стрес, є повільне дихання. Ця техніка релаксації є базовою та абсолютно універсальною, адже її можна виконувати будь-де. У моменти стресу вона допомагає підвищити концентрацію та перемкнути увагу від стресових факторів. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» рекомендує виконувати такі дії:

Крок 1. Заплющте очі. Відчуйте ногами підлогу.

Крок 2. Глибоко й повільно вдихніть через ніс, рахуючи до 3-х. Впустіть повітря до самого низу легень.

Крок 3. Тепер повільно видихніть через рот, рахуючи до 6-ти.

Крок 4. Повторіть це мінімум 4 рази. Але якщо стане зле, зупиніться.

На сторінці Ти як? ви знайдете ще багато корисних вправ, які допоможуть заспокоїтися та відновити рівновагу під час стресу. А також контакти гарячих ліній, якщо потребуєте психологічної підтримки.

Комунікаційна кампанія «Ти як?» є одним із найважливіших елементів Всеукраїнської програми ментального здоров'я, яка впроваджується в Україні за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Програма реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт». Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.