«Безбар’єрність та доступність у соціальній сфері»

Дата: 16.06.2023 17:28

Сьогодні заступником начальника з соціальних питань Гірської міської військової адміністрації Інною Деміденко проведено нараду «Безбар’єрність та доступність у соціальній сфері».

На початку наради Інна Деміденко зазначила, що безбар’єрність – це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей, зокрема й тих, хто відчуває на собі обмеження. Зараз, під час війни, всім нам незалежно від віку, статі, матеріального становища, стану здоров’я потрібні рівні можливості – евакуюватися, спуститися в укриття, вчасно отримати важливу інформацію, мати доступ до послуг тощо.

Учасники наради ознайомилися з нормативно-правовими актами, які стосуються безбар’єрності, та оновленими Державними будівельними нормами зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Були обговорені питання забезпечення доступності осіб з інвалідністю та сімей, які виховують дітей з інвалідністю, до соціальних послуг шляхом забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації. Окремо розглянули створення при КЗ «Центр надання соціальних послуг Гірської міської територіальної громади» Пункту прокату технічних засобів реабілітації, впровадження в громаді цифровізації соціальних послуг, встановлення на девайси Всеукраїнської програми безперешкодного доступу для спілкування осіб з інвалідністю зі слуху через «Сервіс УТОГ» (жестова мова на планшеті).

По завершенні Інна Петрівна надала доручення опрацювати порушені питання та надати відповідні пропозиції.