Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Конкурс для громад для участі у проєкті «ШЛЯХ СТІЙКОСТІ: підвищення стійкості українців через посилення можливостей психосоціальної підтримки ветеранів»

Дата: 18.05.2023 13:07
Кількість переглядів: 47

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини оголошує конкурс для громад України, зацікавлених у проєкті ШЛЯХ СТІЙКОСТІ: підвищення стійкості українців через посилення можливостей психосоціальної підтримки ветеранів.

Ветерани, які повернулись до цивільного життя, є не лише вирішальними для майбутнього соціально-економічного розвитку, а й відіграють важливу роль у розв’язанні локальних конфліктів. Вони є частиною суспільних зусиль, спрямованих на розвиток стійких і згуртованих спільнот і зменшення ймовірності майбутніх переміщень. 

За допомогою цього конкурсу МОМ докласть всіх можливих зусиль, аби посилити спроможність реінтеграції ветеранів/-ок у громаду, а також матиме на меті визначення та впровадження рішень, орієнтованих на громаду.

Географія проведення конкурсу:

Громади таких областей, як Чернігівська, Чернівецька, Черкаська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Харківська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська (та Київ), Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Житомирська запрошуються до участі у цьому конкурсі.

Проєктні заходи будуть реалізовуватися у громадах, які знаходяться під контролем Уряду України та де безпекова ситуація дозволяє проведення подібних заходів.

ГРОМАДИ (НАСЕЛЕННЯ), ЩО ЗАПРОШУЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ, МАЮТЬ ВІДПОВІДАТИ НАСТУПНИМ ВИМОГАМ:

• кількість ветеранів/-ок  на обліку – не менше 100.

• наявність ініціативної групи у кількості не менше 15 людей (до складу групи також повинні входити представники соціально незахищених верств населення, таких як люди з інвалідністю, національні меншини, а також представники різних професійних груп, місцевої влади, люди різного віку, активні жителі громади тощо. Обов'язкова кількість ветеранів/-ок або членів сімей ветеранів/-ок (у тому числі сімей загиблих) в ініціативній групі має становити не менше 50% від загальної кількості.

• є попередній план та ідеї щодо соціальних, культурних, просвітницьких заходів соціальної згуртованості, включаючи заходи, спрямовані на захист прав ветеранів/-ок  та їхніх сімей, у тому числі загиблих ветеранів/-ок  та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих, підтримку реінтеграції.

• наявний об’єкт соціальної інфраструктури, що перебуває у комунальній власності, або орендований громадською організацією соціальний об’єкт, який надає соціальні послуги населенню та широко використовується всіма представниками громади (ветерани/-ки, в тому числі люди з інвалідністю, члени їхніх сімей, загиблих, місцевих жителів, переселенців, національних меншин та етнічних груп тощо).

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ:

Для участі в конкурсі ініціативній групі необхідно заповнити аплікаційну форму, що додається до цього оголошення, та надіслати її підписану та відскановану копію до 18  травня 2023 року (включно) на електронну адресу IOMVeteranProject@iom.int із зазначенням у темі листа електронною поштою «______– Форма заявки».

МОМ відбиратиме громади для оціночного візиту або онлайн-зустрічі (відібрані громади будуть визначені за результатами візиту) на постійній основі. Дату та час візиту буде узгоджено з відповідною ініціативною групою.

Громади, які будуть відібрані для участі в проєкті, будуть залучені до наступних етапів реалізації проекту:

I. Участь у тренінгах з розвитку громад

МОМ та виконавчі партнери нададуть підтримку та наставництво попередньо підготовленим тренерам у проведенні занять у формі діалогу з громадами для визначення рішень на рівні громади.

Кожна громада проведе два тренінги з діалогу громади з попередньо підготовленими тренерами за підтримки виконавчого партнера. Сесії для діалогу з громадою будуть спрямовані на визначення пріоритетів для ветеранів/-ок, у тому числі з людей з інвалідністю, та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих, реінтеграції в цивільне життя, викликів і рішень на рівні громади через інклюзивні процеси прийняття рішень.

II. Складання плану соціальних заходів

Після тренінгів громади почнуть розробляти план соціальної орієнтації та згуртованості. Після тренінгів МОМ підтримає ініціативи, запропоновані кожною громадою, надаючи обладнання та матеріали, а також технічну допомогу (наприклад, тренінги щодо обладнання, соціальних медіа та маркетингу для посилення залучення громади тощо), а також координаційну підтримку для реалізації ініціатив.

Діяльність громади може, наприклад, включати такі ініціативи та заходи:

• заходи, які сприятимуть реінтеграції ветеранів/-ок , у тому числі людей з інвалідністю, членів сімей ветеранів/-ок , членів сімей загиблих, переселенців, національних меншин та етнічних груп, наприклад, проведення фестивалів, дискусій, виставок, концертів, спортивні змагання тощо;

• заходи, спрямовані на психосоціальну підтримку в обраній спільноті, включаючи сеанси ведення діалогу, сеанси арт-терапії, семінари щодо боротьби зі стресом, надання першої психосоціальної допомоги тощо;

• нові соціальні послуги для всіх мешканців громади (новий інклюзивний ветеранський, освітній, природо- та/або природоохоронний центр/простір, відкритий простір для занять спортом чи іншої спільної діяльності, дитяча кімната на об’єкті соціальної інфраструктури, інноваційні послуги у бібліотеці, кімнаті психологічного розвантаження, соціальному просторі для громади та громадських організацій у будинку культури чи іншому закладі тощо);

• заходи, спрямовані на адаптацію середовища для осіб з інвалідністю;

• юридичні консультаційні послуги до існуючих організацій, що надають такі послуги в громаді;

• проведення адвокаційних кампаній, спрямованих на захист прав ветеранів/-ок , у тому числі людей з інвалідністю, членів сімей ветеранів/-ок  та членів сімей загиблих;

• заходи, які сприятимуть реалізації гендерно-чутливих підходів і недискримінаційних практик.

На кожну громаду буде розраховано до 20 000 євро, однак точні суми залежатимуть від розміру громади, визначених потреб громади у підтримці реінтеграції ветеранів/-ок  та членів їхніх родин, наданого плану заходів та заходів громади та деталей їхньої ініціативи, активної участі ініціативної групи громади в діалогових сесіях.

Будь ласка, заповніть форму, що додається до цього оголошення.

Аплікаційна форма для громад (https://iomint-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/rshmakov_iom_int/EQNBpADcDWNBiJ0mZIQx9wEB2cVZFTBaN_lqwo40M--4Aw?e=uINNTY)

Довідки на e-mail: IOMVeteranProject@iom.int

Тема довідкового електронного листа має містити:

- питання до конкурсу, до уваги команди реінтеграції ветеранів/-ок

Звертаємо вашу увагу, що незаповнена, не підписана анкета або анкета, отримана після зазначеної дати, розглядатися не буде!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь