Звернення начальника Гірської міської військової адміністрації з нагоди вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2023 06:30

Шановна кримськотатарська громадо! Шановні співвітчизники!

Щороку 18 травня ми згадуємо жахливу подію, яка стала трагедією для усіх кримських татар – річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Майже двісті тисяч осіб було депортовано з Криму за наказом сталіна, близько восьми тисяч загинуло під час перевезення. Ще десятки тисяч кримських татар померли у вигнанні через нелюдські умови життя протягом кількох років після депортації.

Сьогодні ж ворог, агресор і окупант – російська федерація, яка незаконно окуповує Крим і південний схід України, продовжує переслідування кримських татар в окупації. На жаль, Ваше населення знову повернули в часи жорстоких утисків і репресій. Ми зобов’язані підтримувати один одного в нашій спільній боротьбі, вчергове підтвердивши усьому світові, що ми з Вами – разом. Адже злочини перед багатостраждальним кримськотатарським народом не повинні бути забутими, а біль кримськотатарського народу – це біль усієї України.

У цей скорботний день схиляю голову на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених та віддаю глибоку шану представникам кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили заради відродження своєї багатовікової історії.

начальник Гірської міської військової адміністрації Олексій БАБЧЕНКО