Звернення начальника Гірської міської військової адміністрації з нагоди 37-х роковин Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2023 06:30

Рівно 37 років відділяють нас від трагічної дати, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф.

Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, призвела до іншого сприйняття світу – Чорнобиль став чорною міткою на століття, а може і тисячоліття.

Сьогодні ми вшановуємо подвиг тих, хто 26 квітня 1986 року став на захист світу від радіаційного ворога. Ми розуміємо, що боротьба з ним була нерівною, важкою та потребувала неабиякої сміливості. Адже незважаючи на небезпеку, ліквідовувати наслідки аварії кинулися тисячі людей: пожежників, лікарів, військових, працівників станції, науковців, будівельників та інших.

Кожен з нас має вшанувати прояв мужності ліквідаторів аварії – їх безстрашний вчинок. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

Ми схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов'язок перед рідною землею і рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав.

начальник Гірської міської військової адміністрації Олексій БАБЧЕНКО