Як діяти та куди повідомляти, якщо бачите дитину без дорослих?

Дата: 22.04.2023 14:36

У стресових ситуаціях і дорослі часом відчувають себе розгубленими, можемо лише уявити якими безпорадними відчувають себе діти. Зокрема, у випадках, коли з тих чи інших причин знаходяться у незнайомому місці на самоті.

Зібрали дієві поради, як діяти, коли бачите дітей на вулиці без дорослих:
1. Переконайтесь, що дитина дійсно без супроводу.
Можливо дорослі просто відійшли та дитина чекає в призначеному місці. Розпитайте дитину та людей поруч. В жодному разі не залишайте її саму!
2. Якщо дитина потребує медичної допомоги, терміново викличте швидку.
Якщо ви знаєте як надавати першу домедичну допомогу, спробуйте допомогти або попросіть це зробити людей, які поруч.
3. Заспокойте дитину, та розпитайте її
Дізнайтеся як її звати, звідки вона, коли вона востаннє бачила дорослого з яким вона була. Можливо вона знає номер телефону батьків, інших рідних або домашню адресу.
Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі (кафе поблизу, зала очікування вокзалу, відділення поліції тощо) та неподалік від місця, де зустріли дитину
4. Повідомте про дитину поліцію за номером 102
Також за можливості повідомте про дитину найближчу службу у справах дітей. Зазвичай її контакти є на сайті місцевої ради або адміністрації.
5. Не забудьте передати інформацію, яку вам вдалося дізнатися про дитину!
Занотуйте або спробуйте запам’ятати, з ким ви розмовляли в поліції та/чи службі у справах дітей (прізвище, ім’я, посада).