Які документи мають бути в мене як у власника земельної ділянки

Дата: 27.03.2023 19:07

Те, що в людини є офіційне, зареєстроване право власності чи право користування земельною ділянкою сільгосппризначення, завжди підтверджують конкретні документи.

Документи про право власності на земельну ділянку

Власником землі людина може стати кількома шляхами, про які свідчать відповідні документи:

державний акт на право власності на земельну ділянку або акт на право постійного користування землею (до 1 січня 2013 року);

свідоцтво про право власності на нерухоме майно (з 1 січня 2013 року);

свідоцтво про право на спадщину;

судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття/зміни права власності на земельну ділянку;

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру про реєстрацію права власності;

договір оренди, суперфіцію, емфітевзису;

інші цивільно-правові угоди щодо відчуження земельної ділянки: договори купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання тощо.

Саме вони посвідчують, що свого часу конкретна людина отримала земельний наділ належним законним шляхом і тепер має право ним розпоряджатися – обробляти самостійно, передавати землю в оренду чи легально продавати після 1 липня 2021 року.