Держенергоефективності надає органам влади роз'яснення та зразки документів для впровадження систем енергоменеджменту

Дата: 08.03.2023 14:54

Держенергоефективності розробило для органів влади рекомендовані зразки:

Це універсальні приклади документів, які потрібно розробити усім органам державної влади та місцевим органам виконавчої влади відповідно до вимог постанови Уряду від 23.12.2021 № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту», зокрема:

• Наказом визначається відповідальний (на рівні керівника органу або його заступника) за впровадження системи енергетичного менеджменту, а також структурний підрозділ або особа із покладеними на неї обов’язками щодо створення цієї системи (енергоменеджер).
  • Планом встановлюються завдання для конкретних структурних підрозділів, щоб забезпечити цілісний і системний підхід до роботи системи енергоменеджменту.

Розробка даних документів – найперші кроки на шляху організації якісного управління енергоспоживанням.

Нагадаємо, що енергоменеджмент – важливий фактор підготовки до викликів енергобезпеки. Налагодження такої системи дає змогу створювати умови для розумного управління енергоспоживанням та підвищення рівня енергоефективності. Завдяки некапіталоємним заходам можна досягти економії енергоресурсів в середньому 5% - 15%.

У разі виникнення питань звертайтеся до відділу енергоаудиту та енергоменеджменту Держенергоефективності: тел. (044) 292-01-09,  karpenko0833@gmail.com

Із зразком плану впровадження і функціонування систем енергетичного менеджменту можна ознайомитися на сайті: https://saee.gov.ua/uk/business/energy-audit-and-management