Як громади можуть допомогти ветеранам/ветеранкам створити сімейне фермерське господарство?

Дата: 09.03.2023 14:13

Днями Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація  об’єднаних територіальних громад» у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» проводила вебінар «Як громади можуть допомогти ветеранам/ветеранкам створити сімейне фермерське господарство». Спеціалісти відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору, економіки та сільських територій Гірськоі міської військово-цивільної адміністрації також долучилися до заходу.

Увагу учасників було зосереджено на можливостях розвитку сільськогосподарського та сільського ветеранського підприємництва, адже до кінця війни кількість ветеранів та членів їхніх сімей, якими опікується Міністерство у справах ветеранів України, може збільшитися з 1,2 мільйонів до 4-5 мільйонів осіб.

Враховуючи зруйновану війною українську економіку, присутні обговорили питання повернення великої кількості військових до сіл та невеликих міст по всій країні, їх способів заробітку та ефективного використання людського потенціалу.

Окремо на вебінарі розглянули особливості надання та використання земельних ділянок ветеранами та проблеми, які можуть виникнути в громадах при виділенні таких ділянок, та шляхи їх вирішення.